Kafejnīcas nav tikai vietas, kur aiziet paēst vai iedzert. Tās ir vietas, kur nesteidzīgi atpūsties un baudīt atmosfēru. Tieši tāpēc, ļoti liela nozīme ir kafejnīcas interjera dizainam. Visā pasaulē ir neskaitāmi daudz interesantu oriģinālu piemēru kafejnīcām ar veiksmīgiem interjera dizainiem, kas spēj piesaistīt apmeklētājus. Šeit būs daži piemēri, no kuriem var iedvesmoties arī citu kafejnīcu īpašnieki. Raksts tapis, sadarbojoties ar kredit247.com.ua.

Bar Luce, Milāna, Itālija
Bar Luce ir slavenajam amerikāņu režisoram Veslijam Andersonam piederoša kafejnīca. Jau sākotnēji viņš vēlējās, lai šī vieta būtu īpaša un stilīga, tāpēc lūdza slavenajam modes namam Prada, veidot kafejnīcas interjeru. Viņiem tas, protams, izdevās un tapa eleganta kafejnīca, kas pati atgādina ainu no kādas piecdesmito gadu amerikāņu kino filmas. Retro stila mēbeles, stilīgi stikla griesti, raibas grīdas n citi dizaina elementi padara šo vietu īpaši pievilcīgu un atšķirīgu no tradicionālajām kafejnīcām.

Cafe 27, Pekina, Ķīna
Cafe 27ir arhitektu firmas Four O Nine garadarbs. Kafejnīcas dizains tika iedvesmots no ēdienkartes, proti, Cafe 27 ir veselīga dzīvesveida kafejnīca, kas piedāvā ne vien veselīgus ēdienus un dzērienus, bet arī ekoloģisku interjeru. Kafejnīca ir izveidota stikla un koka ēkā, kas dekorēta ar dažādiem istabas augiem. Visur interjerā ir izmantoti dabīgi materiāli, tādējādi radot ļoti maigu, mājīgi un gaišu atmosfēru. Tā ir kā miera saliņa lielās Pekinas pilsētas burzmā.

Coastal Café, Kenta, Anglija
Coastal Café ir tiešām unikāla kafejnīca. Tā atrodas Anglijā, jūras piekrastē, bet tajā pamatā izmantots tradicionāls Skandināvu dizains ar tam netipiskiem papildinājumiem. Interjers sevī iekļauj neapstrādātas, baltas ķieģeļu sienas, dabīgā koka grīdas, Viktorijas laikam raksturīgas arkas un parastas, bet ļoti mājīgas mēbeles. Baltā, gaišā krāsa rada īpaši mierīgu, nesteidzīgu noskaņu, kas rada apmeklētājos vēlmi uzkavēties un atgriezties. Šis nudien ir piemērs tam, kādai vajadzētu būt kafejnīcai, kas piedāvā ne vien ēdienu un dzērienu, bet arī nepieciešamo gaisotni.

Logomo Café, Turku, Somija
Logomo Café ir piemērs tam, kādai jābūt modernai, mākslinieciskai kafejnīcai. Patiesībā, esat šajā kafejnīcā apmeklētāji drīzāk var justies kā lielizmēra mākslas instalācijā, nevis parastā kafejnīcā. Tās dizainā izmantotas optiskās ilūzijas, ko veidojis vācu mākslinieks Tobiass Rehbergers. Sienas, grīdas, griesti un mēbeles ir veidoti vienā, melnbaltā rakstā, kas visam liek saplūst. Šī kafejnīca tiešām ir īsts mākslasdarbs, ka ikvienam apmeklētājam liek sajusties īpaši.

Truth Café, Keiptauna, Dienvidāfrikas Republika
Truth Café ir dizaina kompānijas Haldane Martin Design veidots mākslasdarbs. Tā ir veidota industriālajā stilā, taču papildināta ar Viktorijas laikmeta mēbelēm, Деньги, dizaina priekšmetiem un mākslas darbiem. Pati kafejnīca izveidota bijušās noliktavas telpās, kas dod industriālo noskaņu, taču viss ir gaumīgi iekārtots senatnīgā stilā. Šajā vietā būs iespējams uz brīdi aizmirsties un izbaudīt vienreizējo kafejnīcas interjeru.