Kafejnīcas ar oriģināliem interjera dizainiem

Kafejnīcas nav tikai vietas, kur aiziet paēst vai iedzert. Tās ir vietas, kur nesteidzīgi atpūsties un baudīt atmosfēru. Tieši tāpēc, ļoti liela nozīme ir kafejnīcas interjera dizainam. Visā pasaulē ir neskaitāmi daudz interesantu oriģinālu piemēru kafejnīcām ar veiksmīgiem interjera dizainiem, kas spēj piesaistīt apmeklētājus. Šeit būs daži piemēri, no kuriem var iedvesmoties arī citu kafejnīcu īpašnieki. Raksts tapis, sadarbojoties ar kredit247.com.ua.

Bar Luce, Milāna, Itālija
Bar Luce ir slavenajam amerikāņu režisoram Veslijam Andersonam piederoša kafejnīca. Jau sākotnēji viņš vēlējās, lai šī vieta būtu īpaša un stilīga, tāpēc lūdza slavenajam modes namam Prada, veidot kafejnīcas interjeru. Viņiem tas, protams, izdevās un tapa eleganta kafejnīca, kas pati atgādina ainu no kādas piecdesmito gadu amerikāņu kino filmas. Retro stila mēbeles, stilīgi stikla griesti, raibas grīdas n citi dizaina elementi padara šo vietu īpaši pievilcīgu un atšķirīgu no tradicionālajām kafejnīcām.

Cafe 27, Pekina, Ķīna
Cafe 27ir arhitektu firmas Four O Nine garadarbs. Kafejnīcas dizains tika iedvesmots no ēdienkartes, proti, Cafe 27 ir veselīga dzīvesveida kafejnīca, kas piedāvā ne vien veselīgus ēdienus un dzērienus, bet arī ekoloģisku interjeru. Kafejnīca ir izveidota stikla un koka ēkā, kas dekorēta ar dažādiem istabas augiem. Visur interjerā ir izmantoti dabīgi materiāli, tādējādi radot ļoti maigu, mājīgi un gaišu atmosfēru. Tā ir kā miera saliņa lielās Pekinas pilsētas burzmā.

Coastal Café, Kenta, Anglija
Coastal Café ir tiešām unikāla kafejnīca. Tā atrodas Anglijā, jūras piekrastē, bet tajā pamatā izmantots tradicionāls Skandināvu dizains ar tam netipiskiem papildinājumiem. Interjers sevī iekļauj neapstrādātas, baltas ķieģeļu sienas, dabīgā koka grīdas, Viktorijas laikam raksturīgas arkas un parastas, bet ļoti mājīgas mēbeles. Baltā, gaišā krāsa rada īpaši mierīgu, nesteidzīgu noskaņu, kas rada apmeklētājos vēlmi uzkavēties un atgriezties. Šis nudien ir piemērs tam, kādai vajadzētu būt kafejnīcai, kas piedāvā ne vien ēdienu un dzērienu, bet arī nepieciešamo gaisotni.

Logomo Café, Turku, Somija
Logomo Café ir piemērs tam, kādai jābūt modernai, mākslinieciskai kafejnīcai. Patiesībā, esat šajā kafejnīcā apmeklētāji drīzāk var justies kā lielizmēra mākslas instalācijā, nevis parastā kafejnīcā. Tās dizainā izmantotas optiskās ilūzijas, ko veidojis vācu mākslinieks Tobiass Rehbergers. Sienas, grīdas, griesti un mēbeles ir veidoti vienā, melnbaltā rakstā, kas visam liek saplūst. Šī kafejnīca tiešām ir īsts mākslasdarbs, ka ikvienam apmeklētājam liek sajusties īpaši.

Truth Café, Keiptauna, Dienvidāfrikas Republika
Truth Café ir dizaina kompānijas Haldane Martin Design veidots mākslasdarbs. Tā ir veidota industriālajā stilā, taču papildināta ar Viktorijas laikmeta mēbelēm, Деньги, dizaina priekšmetiem un mākslas darbiem. Pati kafejnīca izveidota bijušās noliktavas telpās, kas dod industriālo noskaņu, taču viss ir gaumīgi iekārtots senatnīgā stilā. Šajā vietā būs iespējams uz brīdi aizmirsties un izbaudīt vienreizējo kafejnīcas interjeru.

Vai arī kafejnīcās un bāros jāatstāj dzeramnaudas?

Mūsdienās dzeramnaudas Latvijā kļūst arvien populārākas. Ja pirms dažiem gadiem dzeramnaudas tika uzskatītas par lielu greznību jeb no citām kultūrām aizgūtu fenomenu, tad tagad jau tā vairāk ir nepieciešamība, turklāt dzeramnaudas tiek piešķirtas ne vien dārgos izsmalcinātos restorānos, kur viesmīlim nākas nopulēties, lai klienti būtu apmierināti ar sniegto servisu, bet arī bāros un kafejnīcās. Kā tad īsti ir vai dzeramnaudas vispār ir obligāts un kādos gadījumos tieši tās vajadzētu piešķirt? получить лучшее предложение.

Vispārīgi dzeramnaudu kultūras dažādās valstīs ļoti atšķiras. Piemēram, Francijā dzeramnauda ir pašsaprotama, vismaz restorānu industrijā. Viesmīļi nereti oficiāli nopelna ļoti maz, jo lielākā daļa viņu algas veidojas tieši no saņemtajām dzeram naudām. Daudzās citās Rietumeiropas valstīs situācija ir līdzīga – dzeramnauda ir daļa no apkalpojošā personāla ienākumiem. Spānijā, savukārt, lielas dzeramnaudas parasti negaida, bet tas vairāk ir kā jauks žests – dažas monētas pateicībā par jauko apkalpošanu. Japānā dzeramnauda var tikt uzskatīta pat apvainojumu, jo ar naudu mētājas tikai bagātnieki, kas vēlas izcelt savu stāvokli sabiedrībā. Kā redzams, vienotas dzeramnaudu piešķiršanas sistēmas nav pat restorānu industrijā, tāpēc nevienam nebūtu jākaunas par to, ka nezina kā piešķirt vai nepiešķirt dzeramnaudas konkrētās situācijās, tomēr ja vēlaties būt īpaši pieklājīgs, ir dažas lietas, ko derētu iegaumēt.

Pirmkārt, dzeramnauda nav obligāta nevienā gadījumā. Tā ir pateicība par laipnu apkalpošanu, līdz ar to, ja uzskatāt, ka viesmīlis vai bārmenis dzeramnaudu nav pelnījis, jums tā nav jāatstāj. Arī tad, ja iestāde ir pieskaitījusi dzeramnaudu pie kopējā rēķina, jūs varat atteikties to maksāt un lūgt atrēķināt. Protams, šādi būtu ieteicams rīkoties vien tad, ja viesmīlis vai bārmenis tiešām nav bijis uzdevuma augstumos un pieļāvis kādu kļūdu pildot savus pienākumus.

Arī noteiktas summas, kādu jāatstāj dzeramnaudā nav. It kā ir pieņemts, ka jāatstāj vismaz 10% no kopējās rēķina summas, taču tas ir tikai ieteicamais dzeramnaudas apjoms. Jūs varat dot gan lielāku, gan mazāku dzeramnaudu, atkarībā no jūsu vēlmēm un iespējām. Varbūt nebūtu vēlams vienīgi atstāt ļoti mazu dzeramnaudu, jo tas daudzās kultūrās nozīmē, ka apkalpošana vai kas cits jums nav paticis un esat iestādē vīlies.

Ja runājam tieši par dzeram naudām kafejnīcās un bāros, nevis restorānos, tad tā ir pilnīgi brīva izvēle. Neviens par jums neko sliktu nepadomās un neko neteiks, ja dzeramnaudu neatstāsiet. Patiesībā, atstājot dzeramnaudu drīzāk tiek izrādītas simpātijas viesmīlim vai bārmenim par īpaši izcilu servisu vai papildus pakalpojumiem. Kafejnīcās dzeramnaudas tiek atstātas biežāk nekā bāros, jo ar viesmīļiem apmeklētājiem ir lielāks kontakts nekā ar bārmeņiem, taču arī tas nav obligāti.

Lielākajā daļā valstu, dzeramnaudas jebkurā gadījumā ir tikai jauks žests, neatkarīgi no tā, vai apmeklējat augstas klases restorānu vai parastu bāru. Ja jums konkrētā iestāde un tās apkalpojošais personāls patīk, vienmēr varat viņus atalgot ar dzeram naudām, taču nevienam nevajadzētu apvienoties arī tad, ja izvēlaties to nedarīt. Tā ir katra pašā brīva izvēle. To apstiprina Fixdengi.

Vai kafejnīcām jābūt piemērotām visai ģimenei?

Kafejnīcas un restorāni ir iestādes, kas vairāk paredzētas pieaugušajiem. Kaut gan mūsdienās parādās arvien vairāk izsmalcinātu ēdināšanas iestāžu, kas piemērotas arī bērniem, liela daļa komersantu vienalga turpina ignorēt bērnu un ģimeņu vajadzības, radot pieaugušajiem domātas atpūtas iestādes. Kā tad īsti ir, vai kafejnīcām vajadzētu būt piemērotām arī ģimenēm ar bērniem, vai tomēr tām vajadzētu palikt par pieaugušo atpūtas vietām, līdzīgi kā naktsklubiem un bāriem? Lai to noskaidrotu, paskatīsimies uz šo fenomenu no dažādu iesaistīto personu puses. Rakstu piedāvā Imprumutacum.

Vispirms izvērtēsim, ko tas nozīmē pašiem uzņēmumiem. No vienas puses, izveidojot ģimenēm draudzīgu kafejnīcu, uzņēmējs ir ieguvējs, jo iegūst papildus klientus. Ja kafejnīca nav piemērota bērna un visas ģimenes vajadzībām, vecāki, visticamāk to neapmeklēs, turklāt, tā kā bērniem piemērotu kafejnīcu ir maz, apmeklētāju skaita pieaugums, pielāgojot kafejnīcu ģimenes vajadzībām, varētu būt visai iespaidīgs. No otras puses, tā tomēr ir fokusēšanās uz vienu konkrētu segmentu. Ja kafejnīca būs piemērota bērniem, tā automātiski nebūs piemērota pieaugušajiem. Daudzi pieaugušie vēlas atpūsties izsmalcinātā vidē, bez apkārt skraidošiem, čalojošiem bērniem un interjera, kas vairāk atgādina bērnudārzu nekā izsmalcinātu ēdināšanas iestādi. Cilvēki bez bērniem kafejnīcām un restorāniem tomēr ir ienesīgāks bizness. Tieši tāpēc, ir saprotams, kāpēc šādu iestāžu nav daudz.

Tālāk turpināsim jau iesākto tēmu par apmeklētājiem bez bērniem. Viņi visbiežāk nevēlas, lai uz kafejnīcām un restorāniem tiktu vesti bērni, jo tas traucē viņu atpūtai. Šādās ēdināšanas iestādēs cilvēki nemaksā vien par ēdinu, bet arī atmosfēru, tāpēc ir tikai saprotams, ka cilvēki nevēlas, lai kaut kas bojātu viņu atpūtu. Diemžēl bērni kafejnīcas neuztver tāpat kā pieaugušie un šādā vidē viņiem ātri kļūst garlaicīgi, kas noved pie neadekvātas uzvedības un miera traucēšanas pārējiem apmeklētājiem. Protams, ir arī saprotoši apmeklētāji, kuriem bērni netraucē.

Visbeidzot, jāizvērtē arī, kā tad uz šo fenomenu skatās pašas ģimenes ar bērniem. No vienas puses, protams, vecāki vēlas, lai būtu kafejnīcas, uz kurām viņi var dotie skopā ar bērniem, turklāt, kur šiem bērniem būtu piemērota infrastruktūra. Tas nozīmē, ka kafejnīcai vajadzētu nodrošināt gan bērnu sēdeklīšus, gan bērnu ēdienkartes, gan rotaļu stūrīšus utt. No otras puses, arī vecāki ar bērniem, labprāt izbauda divvientulību un atpūšas gan bez savu bērnu klātbūtnes gan citu.

Tātad, šeit ir jautājums par ēdināšanas iestāžu segmentāciju. Tā kā ir gan cilvēki, kas vēlas ģimenēm draudzīgas kafejnīcas, gan tādi, kas labprātāk atpūšas mierīgākā atmosfērā ar izsmalcinātu interjeru, kafejnīcas savā ziņā vajadzētu nodalīt. Atsevišķi vajadzētu veidot ģimenēm draudzīgās kafejnīcas un pieaugušajiem paredzētās kafejnīcas. Proti, uzņēmumiem, kas vēlas būt ģimenēm draudzīgiem, vajadzētu vairāk piedomāt pie bērniem nepieciešamās infrastruktūras, bet pārējiem uzņēmumiem pie tā nebūtu jādomā. Protams, diskriminēt nevienu nedrīkst, tomēr, ja būs gana plašs piedāvājums ģimeņu kafejnīcām, cilvēki ar bērniem, visticamāk, paši izvēlēsies iestādes, kas ir viņu vajadzībām piemērotākas.

Ja vēlaties iepazīties ar šo tēmu vairāk, iesakām jums lasīt vairāk šajā mājas lapā.

Neparastākie kafejnīcu koncepti

Konkurence bāru, kafejnīcu un restorānu industrijā ir ļoti liela, līdz ar to, šāda profila iestāžu īpašniekiem ir īpaši jāpiedomā pie konkurētspējas priekšrocībām. Nereti ar labu ēdienu un mājīgu atmosfēru vien ir par maz. Nākas potenciālos apmeklētājus patiešām pārsteigt un viņiem izdabāt, lai gūtu uzmanību un radītu viņos vēlmi apmeklēt kafejnīcu. Tieši šī iemesla dēļ ir radītas vairākas kafejnīcas, kas piedāvā daudz vairāk nekā iespēju papusdienot un mierīgi pasēdēt.

Kaķu kafejnīcas
Ļoti interesantas, taču nu jau diezgan populāras ir tā saucamās kaķu kafejnīcas. Tās ir kafejnīcas, kurās brīvi staigā un atpūšas vairāki kaķi. Apmeklētāji droši drīkst ar kaķiem spēlēties un tos glaudīt, reizē ieturot maltīti vai vienkārši labi pavadot laiku. Ideja par kaķu kafejnīcu radusies Taivānā un tā ātri vien izplatījusies. Vairākas kaķu kafejnīcas tika atvērtas arī Japānā un pēc tam jau daudzviet citur pasaulē. Arī Rīga vēl nesen darbojās kaķu kafejnīca, taču nu tā ir slēgta. Kaķu kafejnīcu darbība daudzviet ir ierobežota stingro sanitāro prasību dēļ, taču pacenšoties, ir iespējams arī panākt, ka noteikumi netiek pārkāpti. Apmeklētāju vidū kaķu kafejnīcas ir visai iecienītas, taču lielās popularitātes dēļ tās vairs nerada tik lielu ieinteresētību. Par laimi, kafejnīcu īpašniekiem visā pasaulē netrūkst ideju un nu jau ir atvērtas arī citu dzīvnieku kafejnīcas. Tā, piemēram, Londonā darbojas pūču kafejnīca, kurā iespējams pusdienot kopā ar šiem majestātiskajiem putniem.

Ofisu kafejnīcas
Kā zināms, kafejnīcas daudzi mēdz izmantot ne tikai atpūtai, bet arī darbam vai mācībām. Tās ir lieliski piemērotas vietas, lai strādātu vai rakstītu akadēmiskos darbus, jo kur gan vēl iespējams pasūtīt kafiju un nodoties saviem pienākumiem, tik klusā, patīkamā atmosfērā? Tieši tāpēc, tika radītas ofisu kafejnīcas. Tās pamatā ir parastas kafejnīcas ar visai vienkāršu interjeru un tipisku ēdienu un dzērienu karti, taču starpība ir tajā, ka kafejnīcas galdiņi un infrastruktūra kopumā ir īpaši pielāgoti tam, lai cilvēki varētu ērti strādāt. Kafejnīcā ir pieejams bezvadu internets, pie galdiņiem ir rozetes ierīču uzlādēšanai un sēdvietas ir piemērotas ergonomiskam darbam. Šādas hibrīdkafejnīcas ir kļuvušas ļoti populāras un arī daudzas parastās kafejnīcas arvien vairāk sāk piedomāt pie tā, lai apmeklētāji varētu tajās arī nodoties darbam.

Kafejnīcas gaisā
Tas, ka kafejnīcas, bāri un citas līdzīgas iestādes konkurē ar interesantiem skatiem un ainavām, kas paveras raugoties pa logu, nav nekas jauns. Cilvēki vienmēr ir bijuši gatavi maksāt vairāk par atmosfēru un tajā skaitā par skaistu skatu, pusdienojot vai malkojot dzērienu, taču daži pārgalvīgi kafejnīcu īpašnieki to ir pārnesuši jaunā līmenī, izveidojot kafejnīcas gaisā. Šāds kafejnīcu koncepts nav nekas neparasta un to piedāvā vairāki uzņēmumi. Populārākais ir pop-up restorāns “Dinner in the Sky”, kas viesojas vairākās valstīs un pilsētās. Tā ir iespēja pusdienot uz platformas, kas tiek pacelta 50 m augstumā, bez sienām un barjerām. Skats no šāda augstuma noteikti ir fantastisks jebkurā vietā. Ja to vēl ir iespējams apvienot ar gardu maltīti, pasākums noteikti būs izdevies.

Mūzikas nozīme kafejnīcu un bāru apmeklētībā

Kā zināms, kafejnīcas, bāri, restorāni un citas līdzīgas iestādes nav tikai vietas, kur doties paēst vai iedzert. Tās ir vietas, kurās atpūsties un baudīt atmosfēru. Tas nozīmē, ka mūsdienās apmeklētājus neizdosies piesaistīt vien ar zemām cenām, labiem piedāvājumiem un garšīgiem ēdieniem un dzērieniem. Ir jānodrošina, kas vairāk. Ir jāpanāk, ka apmeklētājiem šī vieta patīk un ka viņi būs gatavi tajā atgriezties. To var panākt tikai nodrošinot patīkamu gaisotni un tās radīšanā ļoti liela nozīme ir tieši mūzikai, kāda tiek atskaņota. Kā tieši mūzika ietekmē kafejnīcu un bāru apmeklētību un kā mūzikas izvēli izmantot kā instrumentu apmeklētāju piesaistē?

Ļoti bieži apmeklētāju lēmumu palikt izvēlētajā bārā vai kafejnīcā nosaka tieši konkrētajā vietā skanošā mūzika. Pētījumi pierāda, ka 47% gadījumu, patīkama mūzika rada apmeklētājos vēli uzturēties iestādē ilgāk. 84% gadījumu laba mūzika pamudina apmeklētājus atgriezties bārā vai kafejnīcā vēlreiz. Protams, tas attiecas uz gadījumiem, kad arī viss pārējais iestādē ir vismaz apmierinošā līmenī, tomēr tas pierāda, ka mūzikai ir nozīme.

Vairumā gadījumu mūzikas izvēle bāros un kafejnīcās nav nejauša. Parasti kafejnīcām un bāriem vispirms tiek izveidots noteikts koncepts un pamata tēma. Pēc tā arī tiek piemeklēta konkrēta mūzika. Piemēram, izsmalcinātās vīna studijās un bāros skan mierīga, lēna franču mūzika vai cita mūzika, kas atbilst vīna baudīšanas kultūrai. Jauniešu kafejnīcās skan populārā mūzika, kas konkrētajā brīdī ir aktuāla. Bāros ar senatnīgu, tradīcijām saistītu noskaņu vairāk tiek atskaņota folkmūzika. Īsāk sakot, kafejnīcas koncepta izvēle parasti jau sākotnēji ir tiešā veidā saistīta ar mūzikas izvēli, tāpēc, par to, kāda stila mūziku katrā iestādē būtu jāatskaņo, jautājumu vairumā gadījumu nav. Tomēr, arī viena stila mūzika var būt ļoti daudzveidīga.

Ņemsim par piemēru jau minēto populāro mūziku. Tā tiek atskaņota ļoti daudzos bāros un kafejnīcās, tomēr, ja jautāsim, vai visās iestādēs, kur skan popmūzika, atmosfēra ir līdzīga, atbilde noteikti būs, nē. Protams, atmosfēru veido dažādu faktoru kopums, ne tikai mūzika, bet tai ir liela ietekme. Šo atšķirību rada tieši tas, kā tiek veidoti dziesmu saraksti un cik liela uzmanība vispār tam tiek pievērsta. Ir iestādes, kurās vienkārši tiek atskaņota kāda radiostacija un ir arī tādas iestādes, kurām ir speciāli veidoti mūzikas sarakti. Protams, ka otrajā gadījumā, klienti jutīsies daudz gaidītāki, jo pie atmosfēras radīšanas patiešām tiek piedomāts. Ir jāsaprot, kādu mūziku klausās iestādes mērķauditorija un to arī jāpiemeklē, citādāk tiks radīts lēts un neprofesionāls iespaids.

Vēl, izvēloties mūziku kafejnīcā vai bārā ir īpaši jāpiedomā pie apmeklētības struktūras, proti, jāpieskaņo mūzika tam, kādi apmeklētāji ierodas noteiktos laikos. Nereti apmeklētāju struktūra diennakts laikā ļoti izmainās. No rītiem un pusdienas laikā varbūt kafejnīcās vairāk ierodas vecāka gadagājuma cilvēki, kas vēlas ieturēt brokastis vai pusdienas un baudīt mierīgu atmosfēru, bet vakarā ierodas jaunieši, kas vēlas kārtīgi izklaidēties. Protams, šis ir tikai viens pieņēmums. Lai pielāgotu mūziku apmeklētāju struktūrai, iestādes pārstāvjiem pašiem ir jāizpēta, kādi apmeklētāji katrā laikā ierodas.

Mūzika kafejnīcās un bāros ir tik pat būtisks faktors kā ēdienu un dzērienu piedāvājums, apkalpošana vai interjera dizains. Ja pie tā netiks īpaši piedomāts, iestādes vērtība apmeklētāju acīs kritīsies. Tieši mūzika ir galvenais atmosfēras veidotājs, tāpēc ir jāvelta laiks tam, lai izprastu potenciālo apmeklētāju vēlmes, izveidotu atbilstošus dziesmu sarakstus un atskaņotu tādu mūziku, kas liek apmeklētājiem uz bāru vai kafejnīcu plūst straumēm.