Konkurence bāru, kafejnīcu un restorānu industrijā ir ļoti liela, līdz ar to, šāda profila iestāžu īpašniekiem ir īpaši jāpiedomā pie konkurētspējas priekšrocībām. Nereti ar labu ēdienu un mājīgu atmosfēru vien ir par maz. Nākas potenciālos apmeklētājus patiešām pārsteigt un viņiem izdabāt, lai gūtu uzmanību un radītu viņos vēlmi apmeklēt kafejnīcu. Tieši šī iemesla dēļ ir radītas vairākas kafejnīcas, kas piedāvā daudz vairāk nekā iespēju papusdienot un mierīgi pasēdēt.

Kaķu kafejnīcas
Ļoti interesantas, taču nu jau diezgan populāras ir tā saucamās kaķu kafejnīcas. Tās ir kafejnīcas, kurās brīvi staigā un atpūšas vairāki kaķi. Apmeklētāji droši drīkst ar kaķiem spēlēties un tos glaudīt, reizē ieturot maltīti vai vienkārši labi pavadot laiku. Ideja par kaķu kafejnīcu radusies Taivānā un tā ātri vien izplatījusies. Vairākas kaķu kafejnīcas tika atvērtas arī Japānā un pēc tam jau daudzviet citur pasaulē. Arī Rīga vēl nesen darbojās kaķu kafejnīca, taču nu tā ir slēgta. Kaķu kafejnīcu darbība daudzviet ir ierobežota stingro sanitāro prasību dēļ, taču pacenšoties, ir iespējams arī panākt, ka noteikumi netiek pārkāpti. Apmeklētāju vidū kaķu kafejnīcas ir visai iecienītas, taču lielās popularitātes dēļ tās vairs nerada tik lielu ieinteresētību. Par laimi, kafejnīcu īpašniekiem visā pasaulē netrūkst ideju un nu jau ir atvērtas arī citu dzīvnieku kafejnīcas. Tā, piemēram, Londonā darbojas pūču kafejnīca, kurā iespējams pusdienot kopā ar šiem majestātiskajiem putniem.

Ofisu kafejnīcas
Kā zināms, kafejnīcas daudzi mēdz izmantot ne tikai atpūtai, bet arī darbam vai mācībām. Tās ir lieliski piemērotas vietas, lai strādātu vai rakstītu akadēmiskos darbus, jo kur gan vēl iespējams pasūtīt kafiju un nodoties saviem pienākumiem, tik klusā, patīkamā atmosfērā? Tieši tāpēc, tika radītas ofisu kafejnīcas. Tās pamatā ir parastas kafejnīcas ar visai vienkāršu interjeru un tipisku ēdienu un dzērienu karti, taču starpība ir tajā, ka kafejnīcas galdiņi un infrastruktūra kopumā ir īpaši pielāgoti tam, lai cilvēki varētu ērti strādāt. Kafejnīcā ir pieejams bezvadu internets, pie galdiņiem ir rozetes ierīču uzlādēšanai un sēdvietas ir piemērotas ergonomiskam darbam. Šādas hibrīdkafejnīcas ir kļuvušas ļoti populāras un arī daudzas parastās kafejnīcas arvien vairāk sāk piedomāt pie tā, lai apmeklētāji varētu tajās arī nodoties darbam.

Kafejnīcas gaisā
Tas, ka kafejnīcas, bāri un citas līdzīgas iestādes konkurē ar interesantiem skatiem un ainavām, kas paveras raugoties pa logu, nav nekas jauns. Cilvēki vienmēr ir bijuši gatavi maksāt vairāk par atmosfēru un tajā skaitā par skaistu skatu, pusdienojot vai malkojot dzērienu, taču daži pārgalvīgi kafejnīcu īpašnieki to ir pārnesuši jaunā līmenī, izveidojot kafejnīcas gaisā. Šāds kafejnīcu koncepts nav nekas neparasta un to piedāvā vairāki uzņēmumi. Populārākais ir pop-up restorāns “Dinner in the Sky”, kas viesojas vairākās valstīs un pilsētās. Tā ir iespēja pusdienot uz platformas, kas tiek pacelta 50 m augstumā, bez sienām un barjerām. Skats no šāda augstuma noteikti ir fantastisks jebkurā vietā. Ja to vēl ir iespējams apvienot ar gardu maltīti, pasākums noteikti būs izdevies.