Rīga ir ļoti dzīvīga pilsēta un labu izklaides un atpūtas iespēju tajā netrūkst. Ik uz soļa var atrast kādu labu bāru, restorānu, kafejnīcu vai naktsklubu, kas laipni gaidīs ciemos apmeklētājus. Pamatā gan šāda veida iestādes ir visai vienveidīgas. Tas attiecas gan uz interjeru, gan mūziku un izklaidi, gan atmosfēru kopumā, taču starp visiem tipiskajiem Rīgas bāriem ir iespējams atrasta arī visai savdabīga koncepta iestādes, kas izceļas uz pārējo fona. Ja arī jums ir apnicis iet uz populārajiem Vecrīgas bāriem, kas ne ar ko neizceļas, izmēģiniet kādu no sekojošajām iestādēm.

Kaņepes Kultūras centrs ir ļoti interesanta un, nu jau arī apmeklētāju vidū, iecienīta vieta. Tas nav tikai parasts bārs. Tā ir vieta, kurā regulāri notiek dažādi kultūras pasākumi un citi notikumi brīvā gaisotnē. Daļu šarma šai vietai piedod tieši pati ēka, kurā tā atrodas. Kaņepes Kultūras centra ēka ir loti sena un ar garu un interesantu vēsturi. Arī kādreiz šeit nosirsinājās saviesīgi pasākumi, ko rīkoja baltvācu un krievu aristokrāti. Vēlāk māju izmantoja Mākslas akadēmijas studenti. Ilgus gadus ēka bija pamesta, taču tad Kaņepes Kultūras centrs deva tai otro elpu un nu atkal tā ir saviesīga vieta, kur baudīt gan kultūru, gan labu mūziku, gan dzērienus, gan arī labu kompāniju. Šī vieta vairāk atgādina privātus apartamentus ar ērtu terasi, nevis parastu komerciālu bāru.

Krogs/bārs Folkklubs ALA Pagrabs ir ļoti iecienīta izklaides un atpūtas vieta. Šī bāra koncepts ir īpašs ar to, ka šajā vietā satiekas senlatviešu tradīcijas kopā ar mūsdienu moderno pasauli. Tā ir mūsdienīga vieta, taču tajā iespējams klausīties gan latviešu gan cittautu folkmūziku, kā arī baudīt senos latviešu ēdienus un dažādu šķirņu latviešu alu. Arī atrašanās vieta piedod vietai vajadzīgo noskaņu. Bārs ir izvietots senos vīna pagrabos, kas rada ļoti senatnīgu un antīku noskaņu. Šī ir vieta, kur var gan mierīgi un nesteidzīgi atpūsties, gana arī kārtīgi izklaidēties un izdejoties pie latviešu folkmūzikas.

Atpūta kafejnīcā/bārā Café Leningrad ir kā ceļojums laikā. Šajā vietā viss izskatās kā no padomju laikiem. Viss interjers ir saistīts ar padomju laiku tematiku. Bārā ir veclaicīgas mēbeles, televizori, komunisma simboli, fotogrāfijas, grāmatas utt. Tomēr, šī nav tikai vieta vecāka gadagājuma cilvēkiem, kur sajust nostalģiju un gremdēties atmiņās. Café Leningrad ir ļoti iecienīta vieta jauniešu vidū, galvenokārt tāpēc, ka bārā tiek atskaņota moderna rokmūzika un valda visnotaļ mūsdienīga gaisotne.

Chomsky ir iespējams vienīgais bārs pasaulē, kas godina lingvistu, filozofu un politisko aktīvistu Avramu Noamu Čomski (Avram Noam Chomsky). Bāra ideoloģija atbilst šī aktīvista uzskatiem un viņi piekrīt, ka vara pēc būtības ir neleģitīma, un varas pienākums ir skaidrot katru savu izpausmi nevis mūsu pienākums pakļauties. Par spīti šim visnotaļ politiskajam konceptam, bārs ir politkorekts un nevienu nediskriminē. Šajā vietā ir iespējams gan klausīties lekcijas un iesaistīties intelektuālās diskusijās ar pārējiem apmeklētājiem, gan vienkārši atpūsties brīvā atmosfērā un baudīt ļoti interesanto un pat neparasto mūziku.