Mūsdienās dzeramnaudas Latvijā kļūst arvien populārākas. Ja pirms dažiem gadiem dzeramnaudas tika uzskatītas par lielu greznību jeb no citām kultūrām aizgūtu fenomenu, tad tagad jau tā vairāk ir nepieciešamība, turklāt dzeramnaudas tiek piešķirtas ne vien dārgos izsmalcinātos restorānos, kur viesmīlim nākas nopulēties, lai klienti būtu apmierināti ar sniegto servisu, bet arī bāros un kafejnīcās. Kā tad īsti ir vai dzeramnaudas vispār ir obligāts un kādos gadījumos tieši tās vajadzētu piešķirt? получить лучшее предложение.

Vispārīgi dzeramnaudu kultūras dažādās valstīs ļoti atšķiras. Piemēram, Francijā dzeramnauda ir pašsaprotama, vismaz restorānu industrijā. Viesmīļi nereti oficiāli nopelna ļoti maz, jo lielākā daļa viņu algas veidojas tieši no saņemtajām dzeram naudām. Daudzās citās Rietumeiropas valstīs situācija ir līdzīga – dzeramnauda ir daļa no apkalpojošā personāla ienākumiem. Spānijā, savukārt, lielas dzeramnaudas parasti negaida, bet tas vairāk ir kā jauks žests – dažas monētas pateicībā par jauko apkalpošanu. Japānā dzeramnauda var tikt uzskatīta pat apvainojumu, jo ar naudu mētājas tikai bagātnieki, kas vēlas izcelt savu stāvokli sabiedrībā. Kā redzams, vienotas dzeramnaudu piešķiršanas sistēmas nav pat restorānu industrijā, tāpēc nevienam nebūtu jākaunas par to, ka nezina kā piešķirt vai nepiešķirt dzeramnaudas konkrētās situācijās, tomēr ja vēlaties būt īpaši pieklājīgs, ir dažas lietas, ko derētu iegaumēt.

Pirmkārt, dzeramnauda nav obligāta nevienā gadījumā. Tā ir pateicība par laipnu apkalpošanu, līdz ar to, ja uzskatāt, ka viesmīlis vai bārmenis dzeramnaudu nav pelnījis, jums tā nav jāatstāj. Arī tad, ja iestāde ir pieskaitījusi dzeramnaudu pie kopējā rēķina, jūs varat atteikties to maksāt un lūgt atrēķināt. Protams, šādi būtu ieteicams rīkoties vien tad, ja viesmīlis vai bārmenis tiešām nav bijis uzdevuma augstumos un pieļāvis kādu kļūdu pildot savus pienākumus.

Arī noteiktas summas, kādu jāatstāj dzeramnaudā nav. It kā ir pieņemts, ka jāatstāj vismaz 10% no kopējās rēķina summas, taču tas ir tikai ieteicamais dzeramnaudas apjoms. Jūs varat dot gan lielāku, gan mazāku dzeramnaudu, atkarībā no jūsu vēlmēm un iespējām. Varbūt nebūtu vēlams vienīgi atstāt ļoti mazu dzeramnaudu, jo tas daudzās kultūrās nozīmē, ka apkalpošana vai kas cits jums nav paticis un esat iestādē vīlies.

Ja runājam tieši par dzeram naudām kafejnīcās un bāros, nevis restorānos, tad tā ir pilnīgi brīva izvēle. Neviens par jums neko sliktu nepadomās un neko neteiks, ja dzeramnaudu neatstāsiet. Patiesībā, atstājot dzeramnaudu drīzāk tiek izrādītas simpātijas viesmīlim vai bārmenim par īpaši izcilu servisu vai papildus pakalpojumiem. Kafejnīcās dzeramnaudas tiek atstātas biežāk nekā bāros, jo ar viesmīļiem apmeklētājiem ir lielāks kontakts nekā ar bārmeņiem, taču arī tas nav obligāti.

Lielākajā daļā valstu, dzeramnaudas jebkurā gadījumā ir tikai jauks žests, neatkarīgi no tā, vai apmeklējat augstas klases restorānu vai parastu bāru. Ja jums konkrētā iestāde un tās apkalpojošais personāls patīk, vienmēr varat viņus atalgot ar dzeram naudām, taču nevienam nevajadzētu apvienoties arī tad, ja izvēlaties to nedarīt. Tā ir katra pašā brīva izvēle. To apstiprina Fixdengi.